Palju pilte ja head uudised.

Mulle on alati tundunud väga irooniline kududa haapsalu sallist inspireeritud pitssalle ameeriklaste õpetuse järgi, ometigi olen ma oma viimased kaks salli just nii kudunud. Esimene oli suvel kootud Laminaria [Ravelry], mille sisse kadus 1400m lõnga ja mis sai üüratult suur.

Pääsusaba.

Teine sall oli Pääsusaba [Ravelry]. Esimest korda lõin ta üles septembris, aga need 4mm vardad, millega must Laminaria täitsa ilus välja nägi, oli pisut lõtv. Nii ta siis istus karbis ja aeg-ajalt tõstsin teda varraste peal edasi-tagasi, et midagi muud saaks kududa.

Pääsusaba.

3mm vardad sobisid selle töö jaoks palju paremini – kude jäi täpselt nii tihe kui peab. Olgu öeldud, et pitsi koon ma oluliselt lõdvemalt kui näiteks villast kampsunit.

Pääsusaba.

Muster ise on suhteliselt lihtne ja mingisuguseid üllatusi ette ei tulnud. Demoniseeritud ja kardetud nupudki tegelikult ei ole ju midagi erilist. (: Nii peenikesest lõngast jäävad nupud küll üsna armetud ..

Pääsusaba.

Erilist kiidulaulu tahaksin ma laulda Addi Lace Turbo varrastele. Ausalt öeldes ostsin ma nad Karnaluksist lihtsalt selleks, et järele proovida, mis tunne on. Tunne on imeline. :) Pitsi jaoks täpselt sobivad, pikk peenike ots annab väga palju juurde. Teisalt ei ole nendega väga hea kududa mõnd teist asja, kus peab vardale rohkem survet avaldama – peenike ots tahab vägisi sõrme tungida.

Pääsusaba.

Üks asi veel – alguses tundus mulle, et sall saab jube väike. Nupulist osa kuduma hakates tundus, et ei ole väga vigagi ning kui varrastelt maha sai, tundus, et väga viga pole. Enne väljavenitamist märjana pigistasin ma terve salli oma keskmise suurusega pihku kokku. Esimene üllatus tuli venitades: pikem serv 160cm, kõrgus 72cm. Hoopis rohkem üllatas mind salli kaal. Üle poole ruutmeetrise pindala kohta 26g. (:

Pääsusaba.

Juba mitu nädalat on valmis mu teised Ökulid. Selja pealt kasvatasin juurde vist ainult ühe paari ning varrukad kudusin ka kitsamad. Tulemuseks 15 öökulli, mis tähendas, et sain ära kasutada ka need imelised nööbid. :)

Ökulid. Teine osa.

Kasutasin jaapanipäraseid lühikesi ridu, mis põhimõtteliselt on tagasipööramine nagu näiteks salli servas. Siin tegi asja palju lihtsamaks üks õhksilmus pöördekohas, mis kergendab oluliselt silmuste kokkukudumist vahekohas.

pihuÕuna sokk.

Vahepeale on mahtunud ka kaks kiiret kudumit uutele tehnikavidinatele, üks pihõunale ja teine telefonile.

pihuÕuna sokk.

Pihuõun sai eriti sooja ja koheva, kirbukirjas ja aasadega soki. Telefoni oma on suhteliselt õhku ja suhteliselt venimatu. Veel venimatum oleks ta ilmselt veel väiksemate varrastega kootult. Muster ise on lihtne: kaks parempidi, kaks kudumata üle tõsta [lõng varda ees].

Telefonikondoom.

Vist saigi kõik. (: Aa, head uudised ka – suvel on oodata üht haapsalu salli raamatut. Ärge küsige, rohkem ma ei tea. :)

Advertisements
Palju pilte ja head uudised.

One thought on “Palju pilte ja head uudised.

  1. Meeli ütles:

    Imeilusad pitssallid! Oh, neid vist võiks lõpmatuseni kududa.
    Väga meeldivad ka need asjadele kootud vutlarid. Peab šnitti võtma ;-)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s