Kõik need näitamata asjad.

.. või siis enam-vähem peaaegu. :) Igatahes on mul üks digitaalne hunnik pilte, mida hirmsasti tahaks näidata, aga ikka olen edasi lükanud – seega tuleb siit palju pilte ja ilmselt sedavõrra vähem juttu.

Pitsivaht.

Vanematest asjadest alustades, siis roosa sall sai valmis. Mitu mustrikordust keskossa sai, jäigi lõpuks lugemata.

Pitsivaht.

Olin kannatamatu ja ei lugenud loomulikult kõike algusest lõpuni läbi. Lgp Nancyle meeldib erandlikult serva üles luua sama suurusega varrastega, kuigi enamasti tehakse seda number või paar suurematega. Tulemuseks keskpärane frustratsioon, mis siiski ei olnud piisav, et päästeoperatsioon korraldada. Salli saatuseks oli lahkuda paremate omanike õlgadele.

Triibukangas.

Sel suvel korjasin vanaisa juurest kapist välja vanaema Läänemaa triibukanga.

Triibukangas.

Kangatükk on oluliselt väiksem kui ma lapsepõlvest mäletasin, nagu see vist paljude asjadega on. (: Seisab mul mõtlikult teiste asjadeega koos ja rõõmustab silma.

Haapsalu kangasteljed.

Haapsalu on täpselt sama armas, nagu kõik kirjeldanud on. (: Käisime suvel seal korra patseerimas, lisaks käsitöömajas ja siis loomulikult Müüriääres.

Setu käpikud, haapsalu vardad ja Manninen.

Haapsalust sain endale 26 krooni (sic!) eest kasepuust vardad. Öeldi, et on 4mm ja nii ka tundub. Need on nüüd need head ja õiged.

Nurgast paistavad ka ühed setu käpikud, mis said Vastseliina linnuse juurest soetatud, eelkõige oma ainulaadse randme pärast. Randmeid, tõsi küll, siit eriti ei paista.

Manninen, vardad ja setu käpikud.

Roosa elevant, keda keegi veel maininud pole, on siniste kaantega Manninen. Kui suve algul kordustrükk välja tuli, ei rutanud ma seda ostma, sest küllap ikka jätkub. Kolmesajast eksemplarist ilmselgelt ei jätku tervele Eestile ja oranžidest kaantest ma eriti ei pea. Juhuse tahtel sattusime Kuressaares ühe raamatupoe lõpumüügile, kust sain augusti lõpus peaaegu omahinnaga eksemplari. :)

ERMi peamajast saab iga päev seda ja teisi raamatuid osta (esmaspäeviti tšekki ei saa ja valgus on hämaram). Viimati oli oranži Mannineni hind 900 kohalikku raha.

Sametkott

Üle pooleteise aasta jõudsin ka endale käekoti õmblemiseni. On suur ja must, mis on peamine.

Inisemise sokid.

Temale kudusin inisemise sokid. Miks inisemise? Kas Sulle ei meeldi mu kootud sokid, et Sa neid ei kanna? on siis hea kiunuda külmadel õhtutel. Eile olid jalas ja vaatamata sellele, et on pisut suured, pidavat soojad küll olema.

Monumentaalteos.

Suures lõngavarude ärakasutamise hoogtöös kudusin ühe proovilapi. Või vähemalt enamiku sellest. Monstrum on lõpetamata, kaalub 142g ja küljepikkusega umbes 40cm. Võib-olla kasvab ta kunagi veel suuremaks ja temast saab päevatekk.

Tema teine kampsun.

Kingsepp käib ikka paljajalu, aga viltimise kiirkursustest raporteerin kunagi hiljem. (:

Tema teine kampsun.

Raasiku villast, sinine, üsna tavaline.

Tema teine kampsun.

Alla servadesse tulevad peidetud helehallid kandid. Kandid piiluvad ka pisut.

Tema teine kampsun.

Kehaosa on tänaseks juba valmis, ootab oma korda. Kogu ooper käib ringselt ja sisuliselt ilma õmblusteta, täpselt nagu vana hea Elizabeth õpetab.

Tema teine kampsun Riia lennuväljal.

Võtsin julguse kokku ja läksin ikkagi varrastega ka lennuki peale. Tallinnas ei tehtud teist nägugi, kas kellelgi on veel kogemusi?

Tema teise kampsuni varrukad.

Viimasena ka kampsuni varrukad, mis tänase rongisõiduga ka omajagu kasvasid.

Advertisements
Kõik need näitamata asjad.

4 thoughts on “Kõik need näitamata asjad.

 1. Küll mõni alles koob kiiresti!
  Ja ma sain ka targemaks-serva luuakse number või 2 suuremate varrastega. Ma loon serva siiamaani, nagu algklassides õpetati-panen need samad vardad, millega kudum tuleb, topelt. Et ühesõnaga, 2 korda suuremate varrastega mitte number suuremate. :)

 2. Meeli ütles:

  Vaat seda halli monstrumi piidlesin juba Raverlys, mu meelest väga ilus! Ja Raasiku sinisele ka üks kiitus siit poolt – väga mõnus särav!

 3. Kata ütles:

  Mina kasutan ka vahel seda vana head meetodit, aga sallile enamasti tehakse kootud serv, mida on raske sedasi suurendada. (:

  Aitäh, monstrum tegelikult on küll must, aga see selleks. :)

 4. marju ütles:

  Olgem ausad, väike kadedus tõstab pead. Olen üks nendest, kes imetlevad ja vaikselt pobisevad: “Tahaks ka kord kõike jõuda….”

  Marju:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s