Punane teisipäevaõhtu.

Kolm punast asja said kokku üheks postituseks. Kõige vanemast alustades tuleb juttu teha ühest lapsekampsunist, mis juba poolteist aastat lõngakorvist pildistamist ja omanikku ootab.

February Baby Sweater

Kootud pooleteisest tokist Titan Woolist 3mm varrastega. Esimene pool tokki oli õigupoolest ühtede beebipapude ülejääk, mis leidsid aga nii kiiresti omaniku, et pildist võis ainult unistada. Muster on Elizabeth Zimmermanni February Baby Sweater, mille naisteversioon vahepeal laineid lõi. (:

February Baby Sweater

Järgmine punane tegemine olid poekotid, sest kaua Sa ikka võõraste kottidega käid. :)

Punased kotid.

Juhised võtsin Krentu omad Eesti Naisest. Lähemal tutvumisel ehmatasid koti mõõdud mu ära, aga otsustasin ikkagi prooviks kaks tükki valmis õmmelda.

Punased kotid.

Kangatüki haarasin endale ahmitud kangavarudest, selline jäigemat sorti linane kangas. Jagus väga täpselt kaheks kotiks, nii suur tükk jäi järgi.

Punase koti ülejääk.

Mulle jäi pisut segaseks see nööpide ja kinnise asetus, mistõttu kokku keerates jääbki kott pisut lahti. Eks järgmine kord saab paremini.

Punased kotid.

Väga asjalikud kotid tulid, kuigi võib-olla pisut sügavad – minu keskmise kasvu juures kipub kott aeg-ajalt mööda maad käima, eriti kui ta päris täis ei ole ja põhi kokku vajub.

Auguline särk.

Kolmas punane asi on üks järatud t-särk. Tema kapist tuli selliste hambajälgede ese välja. Kas on võimalik, et koi käib puuvilla nosimas? Või on tegemist hoopis mõne teise elukaga? Igasugune teave, mis viib pahategija tabamiseni, on teretulnud. :)

Advertisements
Punane teisipäevaõhtu.

6 thoughts on “Punane teisipäevaõhtu.

 1. Ma ei saa küll piltide pealt täpselt aru, aga mulle tundub, et Su kottidel on nööp koti küljes. Nööp peab olma tegelikult selle kinnitusriba küljes, üsna selle koha ligidal, kus riba koti külge kinnitub. Siis tõmbad selle riba kotile ümber ja kinnitad nööbiga, nii on ikka terve kott “kinnitatud”.
  Aga suured on need kotid jah, mul on muidu alati probleeme sellega, et need tavalised kangast kotid on nii väikesed, et üks piim ja sai ja ongi kott täis. Olen ka täheldanud, et kui kott on pooltühi, siis läheb vastu maad, kui täis, siis ei lähe. See on see suure koti miinus.

 2. Kata ütles:

  Võtsin nüüd koti kätte ja pöörasin üht ja teist pidi. Kas nii nööp kui ka nööpauk peaksid olema kinnitusriba küljes? Praegune lahendus töötab mul ka, kuigi ei ole päris see, mida Sa silmas pidasid. Nööp on koti küljes ja siis saab koti pealt kinni tõmmata ka “tööasendis”. (:

 3. Kata ütles:

  Oh, alati tuleb mul midagi hiljem meelde – need põhjaõmblused on väga praktilised. Tavalistel riidekottidel kipub see viga olema, et näeb välja nagu suur kott, aga mahutavust ei ole üldse.

 4. Kotil on kokku kaks nööpauku ja üks nööp. Üks nööpauk paikneb kinnitusriba otsas ja teine koti selles servas, kus pole kinnitusriba, täpselt keskel. Nööp paikneb kinnitusribal kohe seal, kus kinnitusriba ise kinnitub. Tööasendis saab koti nööbiga sulgeda, kui kasutada seda nööpauku, mis on koti enda servas, sanga kinnituste vahel ja seda ainumast nööpi. Kui koti kokku rullid, siis kasutad seda nööpauku, mis on riba otsas.
  See asi on tegelikult üsna lihtne, aga seletada seda on raske :) Aga vaatasin, et oled Flickris ühe pildi favinud, sealt saab ka üht-teist vist aru:)

 5. Kata ütles:

  Su seletus on üsna arusaadav, aga ENst oli see vist välja jäänud?

  Pildi panin lemmikutesse ikka ainult seepärast, et ta oli ilus. (:

 6. Vist on siiski koi. Minu mehe särgid on ka vahel sellised ja muud põhjust ma leida ei oska. Kuigi tema kapis käib üks pidev tuulutamine.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s