Silditegu.

Kõik sai alguse sellest, et eelmine aasta oli suuremate ja väiksemate kaotuste aasta. Viimane väike, aga mõjuv vahejuhtum oli küll juba selle aasta esimestel päevadel, kui kadunuks jäi mu vardakott koos õmbluskääride ja mõõdulindiga.

Otsustasin kätt proovida trükitava siirdepaberiga, näiteks HP Iron-on paberiga ja siis kodus paelale triikimisele. Teiste variantidena võib mõnest internetipoest tellida kohandatud sildid või näiteks tikkida lasta. Tikitud sildid on kindlasti vastupidavamad kui triigitud.

Kuidas selle paberiga ümber käia, võib lugeda näiteks Craftwerkist või välismaa keeles siltide tegemisest sealt.

Sildid.

Alustasin sellest, et kujundasin sildid ja täitsin lehe tihedalt siltidega – sain 80 suhteliselt suurt silti. Teises viidatud õpetuses on sildid väiksemad, aga vahed suuremad, mis tundub mulle paberi raiskamisena. Tekstiosa kõrgus võiks olla umbes 3mm väiksem kui paelal, see jätab ruumi triikimisvigadeks. Samuti võiks siltide vahel olla piisavalt ruumi lõikamisvigadeks, nagu allpool näha.

Hukas sildid.

Väga tähtis on, et tekst saaks välja trükitud peegelpildis. Selle jaoks võib juba kujundusprogrammis kujutise peeglisse pöörata või siis printides teha linnuke rõhtpeegelduse kasti. Minul kipuvad sellised asjad trükkimiseõhinas alatasa meelest minema. (:

Välja lõikasin sildid lapitööjoonlaual ketaslõikuriga, kuhu panin vana tera, et mitte uut ära rikkuda.

Sildid.

Edasi tuleb jupid paelale või ka otse esemele triikida. Järjest paelale triikides tuleb kahe paberi vahele jätta kaks tagasipööramisvaru – pigem pisut rohkem kui vähem. Lisaks, triikida tuleb kuiva triikrauaga, ilma auruta.

Enne paberi eemaldamist lõikasin sildid lahti ja triikisin tagasi ka õmblusvarud.

Valmis silt.

Nüüd on jäänud ainult paberi lahtinokkimise ja imetlemise raske töö. :) Pildi peal küll ei ole, aga endale tegin ka nime ja telefoninumbriga sisse, et kui asjad juhtuvadki kaduma, siis nad ka koju tagasi jõuaks. (:

Sildid purgis.

Mul oli küll heleda kanga siirdepaber, aga nagu näha, jäi see väga edukalt ja korrektselt ka tumedale alusmaterjalile. Kõige aeganõudvam kogu protsessi juures oli tindiprinteri leidmine. Mul on veel 11 lehte üle, kui keegi soovib ise proovida – soovitan soojalt, eriti kui tindiprinter käeulatuses.

Advertisements
Silditegu.

3 thoughts on “Silditegu.

  1. Tohutult nutikas ja väga hästi väljakukkunud mõte! Paneb mind tõsiselt mõtlema, mida kõike võiks paberilt riidele transportida… Aitäh idee eest!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s