Meelitused.

Nüüd, takkajärgi, on raske öelda, millest see alguse sai. Kas sellest, et mul on Tema, kellel on ägedad sõbrad. Või sellest, et ma kogusin trikotaažsärke. Või sellest, et Siim tahtis teada, kas maakera on ümmargune, aga särgid tahtsid minu juurde jääda, sest särkidel on tihti teised mõtted. Igatahes, selgus, et maakera oli ümmargune ja siis oli Kadri ka vahepeal ümmargune. Ja nüüd on Otto, kellel on nimes kaks ümmargust oooood:

Aasta tagasi näitasin neidsamu bodisid, nüüd on Otto nendega ühte suurusesse kasvanud. Tegelikult on Otto siin hoopis pettemanöövriks, sest oma jutuga tüürin Flattri poole. Otto ja Flattr aga jagavad omavahel ümmarguse maakera Siimu.

Mõnele tublile lugejale ehk on silma jäänud, et postituse lõpus asub väike oranž-roheline nupuke ja kiri Flattr. Flattr on mikromaksete platvorm, mis teeb võimalikult lihtsaks hea sisu –  muusika, piltide, blogi jms – eest tänamise. Milleks üldse see kõik?

Igaühele, kes blogi peab, ei tule üllatusena, et see võtab oma – millegi valmistegemine, pildistamine, piltide kohendamine, kirjutamisvalu. Ma ei kurda, üldse mitte. Eks sellega ole nii: “I hate writing, but I love having written.” (Ilmselt Dorothy Parker)

Asjatu vist öelda, et selle postituse kirjutamist olen ma mitu kuud edasi lükanud ja selle taga istunud nüüd juba mitu päeva, sest teema on pehmelt öeldes tundlik. Võib-olla on siis parem keerutamine lõpetada ja otse asja kallale asuda:

– mul on nüüd blogis nupp, millel klikkides saab mulle raha annetada, et ma saaksin ja tahaksin seda blogi pidada.
– samas tean ma väga hästi, et blogi lugejate seast vast kaks tükki teab, mis Flattr on.
– seega on mu ettevõtmine pigem rahvavalgustuslikku laadi.
– loodetavasti saab keegi siit innustust ja lisab enda blogisse ka Flattri nupu.

Flattr on mikromaksete süsteem, mille eesmärk on viia võimalikult palju raha otse autorile. Näiteks muusikat ostes läheb suurem osa summast plaadifirmale ja kaduvväike osa muusikule. Flattriga makstes saab autor endale 90% annetatud summast.

Entusiastlik lugeja teeb endale Flattri konto ja kannab oma arvele raha kas Paypalist või otse pangakontolt, võimalusi on mitu. Seejärel valib Entusiast, kui palju raha tahab ta ühes kuus ära anda, näiteks 8€. Entusiast kolab nüüd internetis ringi ja klikib erinevatel Flattri nuppudel. Kuu lõpus loetakse klikid kokku ja annetatav summa jagatakse võrdselt klikkide vahel.

Kui Entusiast on vajutanud Flattri nuppe neljal korral, saab iga nupuomanik 2 eurot; kui Entusiast on vajutanud nuppudele tosinal korral saab iga nupuomanik 2/3 eurot.

Samal teemal, küll inglise keeles, soovitan Pay a Blogger lehekülge ja Flattrit tuvustav video, mis vast on ka ilma keeleoskuseta arusaadav. (:

Mina omalt poolt luban, et jagan esimese aasta jooksul saadud summad teistele toredatele blogijatele tagasi. (:

Arutagem nüüd, poolt või vastu? Vastuhäälte leevendamiseks veel üks nunnulaksuga pilt Ottost koduse kassiga.

Pildid tegid Siim ja Kadri.

Advertisements
Meelitused.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s