Elagu südame-veresoonkonnahaigused!

Head uut ja loodame, et siinne tihe postitustegraafik saab lisa samamoodi nagu rongisõiduplaan. :)

Jõulud on nüüd vapralt üle elatud ja meie viimased kommipakid pärale jõudnud, seega tähendan siia üles, mis sinna pistetud sai, sest varsti on nagunii meelest läinud. Juba teist aastat oleme olnud väga võrdõiguslikud – kõik pereliikmed ja sõbrad on saanud täpselt ühesugused kommipakid. Eelmise aasta pakendamiseelne seis oli selline:

All vasakul on mingisugune fudge, sellest päripäeva minnes on vist kodune After Eighti variant, siis vist mingisugune šokolaadi-kondenspiimakomm, siis miski pähklite, untsuläinud karamelli ja vahukommi segu, potis on kommid, millest mul ei ole enam üldse mälestust ja ringi lõpus vist veel ühed šokolaadi-kondenspiimakommid ilmsesti lõbusate marjadega – ühesõnaga, mälule võib alati loota. (:

Selle aasta pakid olid sellised:

Jõulupakk.

Kommiteo avapauk oli kass Arturi kook, mille jaoks kasutasin ehk Nami-nami retsepti. Iiriskommide kasutamine on aga sulaselge pakendimõrv, nii et järgmine kord katsun ma leida mõne tahveliirise. Kerge vindi andmiseks kasutasin maisikepikeste asemel popkorni ja segu sisse läks ka pisut hakitud marmelaadikomme.

Seejärel võtke 1,2 kilo küpsiseid ja sobiva suurusega anum, näiteks 20-liitrine plastkast .. tuleb kirju koera tegu. Marjad leotasin veel enne rummis ja kuna tundus, et maitset see eriti ei andnud, sai pisut veel rummi lisatud – ühelt poolt on teada alkoholi säilitav toime, samas võib see kiirendada ärasöömist, kahe otsaga asi. Poole taigna sisse sai pistetud ka tšillihelbeid, mis andis ka väga mõnusat särtsu.

Maius, millel ilmselt on kaloraaži tõttu tõeline isesüttimise oht, on kodune Snickers. Minu varianti sai pähkleid pisut ja kondenspiima palju rohkem, sest retseptis antud kogus ei paistnud segu katvat.

Läksin ka teisele katsele vahukommidega, seekord küll uue retseptiga. Midagi läks küll viltu, ilmselt ei olnud üsna hästi vahustunud segule rummi lisamine hea mõte või ei jätkunud mul pärast seda kannatust piisavalt kaua vahustamist jätkata, igatahes said vahukommid üsna madalad. Kommid said kaetud tuhksuhkru-maisitärklise seguga, too sai siniseks värvitud lihtsalt sellepärast, et kodus oli üks pudel smurfikarva toiduvärvi.

Pakki sai ka Bounty analoog ehk siis kookose-šokolaadikommid. Järgmisel korral lisaksin ehk mingi hapu nüansi või paneksin vähem kondenspiima, kindlasti aga ei üritaks ma šokolaadi tempereerida tõelise kauboi meetodil ehk ilma termomeetrita. Iseenesest ei ole tempereerimine keeruline, pärast segu õigel temperatuuril hoidmine aga küll – šokolaad kippus ära hanguma ja kommide ümber jääma rohkem šokolaadi kui sisu. Tempereerida tasub küll, sest kommid prõksusid küll väga meelalt hamba all.

Jõuamegi pakki läinud kerade juurde. Etteruttavalt võib öelda, et porgandikommid said mitte väga sõltumatu degusteerimiskomitee käest kõige madalamad punktid. Kuigi tegemist on väga heade kommidega, siis ilmselt jäi nende võlu lihtsalt kõikide teiste maiustuste maitsetulevärgi varju, seega said need pakitud kõige peale, et allapoole läheks ainult paremaks. (:

Domino kommid pidid saama ka tempereeritud šokolaadi katte, aga kookoseruutudega sai kiirelt selgeks, et ilmselt peaksin nende kommide sisse ka viimsed vaimse tervise jäägid jätma, nii et need said kaetud hoopis kakaoga. Mina sain segu tehes hakkama ka ilma köögikombainita, nimelt hakkisin küpsised peeneks puruks ja soojendasin kommisegu puupliidi serval kuni sai ühtlane pruun segu.

Viimasena said pakki veel ühe tuntud maiustuse analoog, nimelt Raffaello moodi kookoskommid. Keegi oli kommentaarides maininud, et lisas sidrunimahla ning see andis tõepoolest väga mõnusa nõksu kommidele juurde.

Puhtpraktilise poole pealt otsisin üsna kaua ja tulutult sobivaid tsellofaankotte, lõpuks tellisin need Suhkrukunsti poest, kust tellisin ka kommipaberid. Kaalusin, kas tellida 500 kommipaberit või jääb see väga paljuks – tegelikult kuluvad need vähegi suurema pakiteo puhul kas ära või jääb osa lihtsalt järgmist aastat, kindlasti mitte aga järgmist aastakümmet ootama. Veel tahaksin kiita, et vaatamata detsembri keskpaigale, mil selline pood ilmselt upub tellimustesse, oli minu tellimus ööpäevaga kohal.

Selline lugu. Loodetavasti kõigile meeldisid nende pehmed pakid ja kui järgmine aasta hästi läheb, saab kas marineeritud kilu või palderjani-validooli segu. (:

Advertisements
Elagu südame-veresoonkonnahaigused!

2 thoughts on “Elagu südame-veresoonkonnahaigused!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s