Ilusat Shetlandi lõnga saagu me maale!

Vähese huvi tõttu on tellimisleht kinni, proovime järgmine kord uuesti. (:

Käisin üle-eelmisel suvel Shetlandil konverentsil ja kuna tegemist oli kudumisteemalise üritusega, sain ma pisut tutvuda ka sealse lõngaeluga. Pilt on neil üpris erinev meist, pindalalt Hiiumaaga võrreldava saarestiku peal on kaks lõngatootjat, kellest üks (Jamieson’s of Shetland) peseb, värvib ja ketrab lõnga kohapeal valmis, teine (Jamieson & Smith) saadab villad pärast sorteerimist suurele saarele, Inglismaale, kust lõng kenade tokkidena tagasi tuleb.

Eesti kudujale on tõeline maiuspala, et sealne lõng on kraaslõng, et seda on saada väga paljudes värvitoonides ja mitmes jämeduses, millest osad on muuseumikudumile lähedased. Loodetavasti võluvad lõngad ka teisi, sest ma tahaksin kokku panna tellimuse Jamieson & Smith lõngadele.

Kõige populaarsem on kindlasti 2ply Jumper Weight ehk 2-kordne, meie vabrikute omast pisut peenem lõng (8,4/2). Sellest lõngast kootakse saarestikus (ja mujal) klassikalisi Fair Isle’i kudumeid, aga ka palju muud, näiteks Ella Gordon koob vanade talumajade kujulisi patju. Mina tõin ühe padja kaasa, reisil on alati garanteeritud kõige stiilsema kaelapadja vimpel. (: Ella blogis on veel küllalt kohaliku lõnga kasutamise näiteid.

Inspiratsiooni saab veel Ravelryst, lisaks ka minu kahe lemmiku, Felixi ja Kate’i töödest. Kirjutasin eelmisel kevadel Felixi soovist raamat kirjutada (postituses on Felixil seljas üks klassikalisemaid Fair Isle’i näiteid) ning see sai ka teoks. Felix väga värvilises raamatus on iga viimane kui tööproov kootud sellesama lõngaga just tänu nende võimsale värvivalikule.

Koeproov

Eriti hea uudis on aga üks J&S pitsilõng, 2ply Lace Weight, mis on samuti kraaslõng ja mis on jämedusega 14,5/2. Kudusin imeväikese tööproovi, külma käega 1mm varrastega sai ilma vaevata 6 silmust sentimeetrile, mis on juba üsna lähedal pildiolevatele Karksi (ERM 4137) ja Muhu kinnastele.

Lõngad

 

Siin on võrdluseks ülevalt alustades: Raasiku 8/2 vihist värskelt lahtikeeratuna, Merike Liivlaia lammaste villast Raasikul kedratud lõng (pestud ja keras seisnud, väga mõnus kindakudumise lõng), Maavillaste meriinolõng (samuti pestud ja kerast) ja siis J&S 14,5/2.

Kui jõudeolekus vahet eriti märgata, siis venitades on juba rohkem:

Lõngad

Mulle väga meeldivad J&S lõngad, nii palju kui ma nendega kudunud olen (poolteist tekki 8,4/2-st ja tööproovi 16/2-st) ja kasutanud, on nad käe all head, väga ühtlase ketruse ja keeruga. Ma loodan, et teile meeldivad nad ka. :)

Ja nüüd asisemalt tellimuse juurde:

2ply Jumper Weight (8,4/2) on 25g tokkides ja tokk maksab 3,85€. Hetkel on tellimuses täis- ja lambavalge, lambapruun ja must, aga niipea kui keegi avaldab soovi mõne teise tooni järele, saan selle tellimislehele lisada.

2ply Lace Weight (14,5/2) on samuti 25g tokkides ja toki hind on 3,90€. Tellimislehel on hetkel valge, lambapruun ja must.

Lisasin veel ka pitsikudujatele kammlõnga, 2ply Supreme Lace, 16/2 jämeduses. 25g tokk maksab 7,60€ ja tellida saab praegu lambavalget lõnga.

Tellimisleht asub SIIN. Lisaks lõngasoovile küsin kontakte ning kuidas lõngad kätte toimetada. Tellimuse kinnituseks saadan ettemaksuarve, mis on pool lõngade hinnast ning mille tasumistähtaeg on 11. märtsil. Kui arve jääb tasumata, jääb tellimus täitmata.

Oodatavalt peaksid lõngad märtsi lõpuks Eestis olema.

Lõpetuseks, head sõna tasub ikka levitada ehk kui kahju ei ole, siis šeerige ka. (:

Ilusat Shetlandi lõnga saagu me maale!

Üks kommentaar “Ilusat Shetlandi lõnga saagu me maale!

  1. Tiina kirjutab:

    Tere!
    Ilmselt olen juba hiljaks jäänud, sest tellimisleht ei avane. Tahaksin väga tellida, kas on veel kuidagi võimalik? Tiina

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s